Sport

Tuka slavio na 800 metara, Pezer treći na mitingu u Češkoj

Off 52
Najbolji bh. srednjeprugaš Amel Tuka pobijedio je večeras u trci na 800 metara na mitingu Czech Indoor Gala u češkoj Ostravi, s vremenom 1:46.75, što je četvrti najbolji dvoranski rezultat ove sezone u Evropi.

Tuka je pobijedio ispred domaćeg takmičara Filipa Šnajdera, koji je istrčao vrijeme 1:46.99, dok je treći kroz cilj prošao Australac Peter Bol (1:47.70).

Naš atletičar je večeras postavio i novo najbrže vrijeme mitinga u ovoj disciplini. Stari rekord iz 2014. držao je Rus Stepan Poistogov.

Na mitingu u Ostravi je nastupio i Mesud Pezer koji je osvojio treće mjesto u bacanju kugle.

Najduži hitac od 20,50 ostvario je Luksemburžanin Bob Bertemes, drugo mjesto je zauzeo Kanađanin Tim Nedow (20,43), dok je Pezer imao rezultat od 20,16 m.

Najbolji bh. bacač kugle Pezer naredni nastup će imati u subotu na Balkanijadi u Istanbulu, a na tom turniru neće učestvovati Amel Tuka i srednjeprugaš Abedin Mujezinović.