Кошарка

Трећа побједа Зрињског у АБА 2 лиги

Off 1
Кошаркаши Зрињског дошли су до трећег тријумфа у регионалној АБА лиги, након што су на свом паркету у сусрету 10. кола побиједили Сплит 80:72.

Након прве четвртине која је припала домаћим кошаркашима (27:24), у другој четвртини Сплит се вратио и прешао у водство те се на одмор отишло при резултату 40:37 за госте.

Зрињски је одмах на старту треће дионице стигао тај заостатак, прешао у водство које је чувао до краја утакмице.

Марко Рамљак с 18 поена био је најучинковитији у редовима бх. првака, а Алескандар Тодоровић убацио је 13 поена.

На другој страни Павле Марчинковић са 16 и Мицхаел Цоббинс с 15 поена био су најбољи код Сплита.

Зрињски је сада на омјеру побједа и пораза 3-7, а Сплит има по пет пораза и пет побједа. На врху је Приморска с максималних 10 побједа.

Сљедеће двије утакмице Зрињски игра у гостима, код Вршца (13.12.) и Dynamica (18.12).