Фудбал

Наполи бољи од Емполија у мечу са три пенала

Off 4

Ногометаши Наполија побиједили су данас у гостима Емполи резултатом 3:2, у мечу у ком су водили 3:0 и у ком су укупно досуђена три пенала.

Наполи је могао да поведе већ у седмој минути, али је Дрис Мертенс промашио пенал.

Гости су до водстваа дошли у 19. минуту поготком Лоренца Инсињеа у 19. минути, да би Мертенс пет минтуа касније повисио на 2:0. У 38. минути досуђен је нови пенал за Наполи, који је овог пута извео Инсиње.

Емполи је у другом полувремену постигао два гола након прекида. Прво се Омар Ел Кадури из слободног ударца са ивице шеснаестерца уписао у стријелце, да би у 82. минути Масимо Макароне из пенала смањио на 3:2.

Емполи је у 89. минути могао постићи изједначење, али је ударац Макаронеа био изблокиран.

Наполи је тренутно други на табели, са 63 бода, једним више од Роме, која вечерас игра против Сасуола. Емполи је на 17. мјесту са седам бодова више од Палерма, који има меч мање.