Фудбал

Лига првака: Реми Јувентуса и Тотенхема, Пјанић асистент

Off 12
Ногометаши Јувентуса су у Торину ремизирали 2:2 с екипом Тотенхема у оквиру прве утакмице осмине финала Лиге првака.

Домаћи тим је утакмицу боље започео те је већ у другој минути повео голом Гонзала Игуаина.

Миралем Пјанић је сјајно асистирао Аргентинцу, који из волеја погађа гол гостију.

Седам минута послије ‘стара дама’ је удвостручила предност. Стријелац је поново био Игуаин, овај пут из пенала.

Након фуриозног старта Јувентуса, екипа се повлачи а енглески клуб преузима иницијативу те Италијане кажњава у 35. минути када Кане користи грешку одбране ‘црно-бијелих’ те матира Буфона.

У финишу првог дијела сусрета Јувентус је могао повећати предност, али Игуаин погађа пречку из другог пенала.

У другом дијелу Тотенхем је био доминантнији тим, а до поравнања је дошао у 72. минути када Ериксен ефектно погађа из слободног ударца.

До краја меча Јувентус је покушавао да постигне гол али без успјеха.

Реванш меч ова два клуба игра се 7. марта у Лондону.

Убједљива побједа Манчестер ситија у Баселу

Ногометаши Манчестер ситија побиједили су у гостима екипу Базела са 4:0, у првој утакмици осмине финала Лиге првака.

Енглески тим оправдао је улогу фаворита те једном ногом закорачио међу осам најбољих екипа Европе.

Од почетка меча на Ст. Јакоб Парку изабраници тренера Пепа Гвардиоле наметнули су свој стил игре, а питање побједника ријешили су за десетак минута. У 14. минути Гундоган је добро реагирао у шеснаестерцу домаће екипе након корнера Де Брујнеа и ударцем главом постигао погодак за водство Ситија.

Четири минуте касније било је 2:0. Стерлинг је прошао с лијеве стране и убацио у шеснаестерац, лопта је дошла до Бернарда Силве који са десетак метара прецизним ударцем шутира у супротни угао и удвостручује предност гостију. Надмоћ екипе из Манчестера крунисана је трећим поготком у 23. минути, а стријелац је био Серхио Агеро.

И након трећег гола Сити је наставио са нападима, а до четвртог гола дошао је у 53. минути преко Гундогана који постиже свој други погодак у овом мечу. Гости су до краја могли постићи још један погодак, али је голман Басела Вацлик у 75. минути успио одбранити ударац Гундогана и спријечити њемачког репрезентативца да дође до „хет-трика“.

Домаћи су такођер имали неколико прилика, али нису успјели да постигну почасни погодак.

Узвратни сусрет осмине финала бит ће одигран 7. марта у Манчестеру.