Фудбал

Атлетико Мадрид освојио Европску лигу

Off 10
Фудбалери Атлетико Мадрида побједници су Европске лиге након што су у финалном сусрету у француском Лиону савладали екипу Олимпика из Марсеја са 3:0.

Јунак утакмице био је двоструки стријелац Француз Антоан Гризман који је погађао у 21. и 49. минути, а гол је постигао и Габи у 89.

Атлетико је повео у 21. минути након велике грешке француске одбране. Манданда је с гола неспретно додао Замби Ангуиси, којем се лопта одбила од ноге до Габија, а он асистира Гризману. За француског нападача то је био лаган поклон за водство Атлетика од 1:0.

Фудбалери Марсеја су доживјели нови ударац у 31. минути када им се повриједио најбољи играч Димитри Паје. Атлетико је удвостручио предност у 49. минути када је Гризман након сјајног Кокеовог проигравања погодио за 2:0.

Титулу за Мадриђане овјерио је Габи у 89. минути. Најближе голу Марсеј је био у 81. минути када је Костас Митроглу погодио стативу.

Атлетико је у свом трећем финалу Европске лиге освојио трећи наслов након што су подизали пехар 2010. и 2012. године, те сада имају стопостотан учинак у завршницама другог по јачини европског фудбалског такмичења.

Управо је Атлетико први клуб који је освојио Европску лигу која је у сезони 2009/2010. наслиједила Куп УЕФА. У финалу у Хамбургу мадридски тим је након продужетака побиједио Фулем са 2:1.

Први трофеј ЕЛ са тренером Дијегом  Симеонеом Мадриђани су освојили прије шест година када су у Букурешту побиједили сународњаке Атлетик Билбао са 3:0.

Марсеју је ово било треће финале Купа УЕФА и Европске лиге и трећи пораз. У финалу Купа УЕФА 1999. Французи су изгубили од Парме (0:3), док су 2004. у финалу Европске лиге поражени од Валенсије са 0:2.