fbpx
Фудбал

Тотенхем освојио Ауди Куп, Реал Мадрид трећи

Off 18

Ногометаши Тотенхема побједници су шестог издања Ауди Купа након што су у финалном сусрету играном пред 70.000 гледатеља на Алијанц Арени бољим извођењем једанаестераца побиједили Бајерн са 6-5 (2-2).

Тотенхем је водио 2-0 головима Ерика Ламеле (19) и Кристијана Ериксена (59), но њемачки првак је успио изједначити преко Јана-Фитеа Арпа (61) и Алфонса Дејвиса (82) па је питање побједника разријешено извођењем једанаестераца.

Лондонски састав је постао први енглески клуб који је освојио Ауди Куп, а до сада је Бајерн славио три пута, а по једном Барселона (2011) и Атлетико Мадрид (2017).

Нико Ковач је на терен послао другу момчад Бајерна. У односу на састав који је у уторак наступио против Фенербахчеа, хрватски стручњак је уврстио у момчад само два играча, а остало су били ‘клинци’. Чак седам играча у почетном саставу баварског великана било је млађе од 20 година. У другом дијелу Ковач је полако уводио и главне адуте и Баварци су успјели преокренути резултат.

Гости су повели у 19. минути голом Ерика Ламеле. Георгес-Кевин Н’Куду је сјајно прошао по крилу те убацио оштру лопту на другу стативу, а Ламела је клизећим стартом угурао лопту у мрежу. Лондонски састав је у 59. минути повећао предност голом Кристијана Ериксена, но само двије минуте касније смањио је Јан-Фите Арп. Бајерн је изједначио у 82. минути сјајним голом Дејвиса који је опалио с руба казненог простора и погодио.

Од 77. минуте за Бајерн је наступио млади хрватски стопер Иван Михаљевић.

Побједник је разријешен тек након седме серије једанаестераца, а јунак је постао вратар Пауло Газанига који је зауставио ударце Алаби и Боатенгу, док је његов колега на супротној страни Свен Улрајх обранио ударац Ериксена.

У сусрету за треће мјесто Реал Мадрид је побиједио Фенербахче са 5-3. За разлику од финала, била је то сјајна утакмица с осам голова и низом прилика на обје стране.

Фенербахче је повео већ у 6. минути голом Гаррyја Родригуеса, а само двије минуте касније Ведат Муриqи је имао сјајну прилику за 2-0, но Кеyлор Навас је врхунски реагирао.

Реал је брзо окрену резултат головима Карима Бенземе (12, 27), а до краја првог дијела Турци су успјели изједначити преко Набила Дирара којем је помогао Алваро Одриозола од којег се лопта одбила и преварила Наваса.

Сјајну представу Бензема је наставио и у наставку сусрета, у 53. минути је забио на 3-2. Фенер се још једном вратио, а погодак за 3-3 забио је Озан Туфан фантастичним ударцем с више од 25 метара.

Голијаду је наставио Наћо у 62. минути, а коначних 5-3 поставио је Мариано у 79. минути. Фенер је тако уписао и други пораз на турниру примивши у двије утакмице чак 11 голова.

Капетан хрватске репрезентације Лука Модрић ушао је у игру у 73. минути, а пет минута касније добио је жути картон. У самој завршници сјајном лоптом гурнуо је Мариана у фантастичну прилику, али је турски вратар Алтај Бајиндир обранио ударац Реалова нападача.

Занимљиво, била је то тек прва Реалова побједа у пет припремних сусрета уочи почетка сезоне. Момчад Зинедина Зидана је уписала три пораза (Атлетико Мадрид 3-7, Бајерн 1-3, Тотенхем 0-1), те један реми (Арсенал 2-2).