fbpx
Фудбал

Реми Динама и Ференцвароса

Off 12
Zagreb, Hrvatska - 6. kolovoz 2019: Prva utakmica 3. kola kvalifikacija za nogometnu Ligu prvaka Dinamo -  Ferencvaros na zagrebačkom stadionu Maksimir ( Stipe Majic - Anadolu Agency )

Фудбалери загребачког Динама одиграли су неријешено 1:1 (1:0) против мађарског Ференцвароса у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

“Модри“ су до водства дошли у раној фази утакмице када је Дани Олмо у седмој минути постигао прелијеп погодак за велико славље на Максимиру. У наставку Динамо је препустио средину терена гостима и опасно пријетио из контранапада, али није успио повећати предност. То му се осветило у 60. минути када је Давид Сигер уз доста среће успио савладати Доминика Ливаковића.

У посљедњих пола сата, домаћини су кренули по гол, а најближе је био бх. фудбалер Изет Хајровић који је у 65. минути погодио пречку.

Раније роком дана одиграна су још два дуела трећег кола квалификација, а постигнути су сљедећи резултати: АПОЕЛ – Qарабаq 1:2, ПАОК – Ајаx 2:2.

Сви реванш сусрети трећег кола квалификација за Лигу шампиона играће се 13. аугуста.

Извор: Анадолија (АА)