fbpx
Фудбал

Португал у финалу Лиге нација, вечерас Холандија-Енглеска

Off 4

Фудбалска репрезентација Португала побиједила је у Порту селекцију Швицарске 3:1 у првом полуфиналу УЕФА Лиге нација. Домаће је до финала предводио Кристијано Роналдо који је постигао сва три гола за Португал. Другог финалисту вечерас ће одлучити дуел Холандија – Енглеска.

Роналдо је довео Португалце у водство у 25. минути голом из слободног ударца.

У 56. минути главни судац досудио је једанаестерац за Португал, али је након прегледа снимке утврдио да се прије тога догодио прекршај на другој страни, у казненом простору домаће репрезентације те су Швицарци добили прилику за изједначење из једанаестерца. Рицардо Родригуез био је сигуран с бијеле тачке за 1:1.

Резултат се није мијењао све до завршнице утакмице када је Роналдо головима у 88. и 90. минути донио побједу Португалу и пласман у прво финале новог УЕФА-иног такмичења.

У другом полуфиналу вечерас се у Гимараешу од 20:45 сати састају Холандија и Енглеска.