fbpx
Фудбал

Пораз Широког Бријега за опроштај од Европе

Off 6

Ногометаши Широког Бријега завршили су наступ у Европској лиги. Широкобријежани су у узвратном сусрету првог преткола данас у Алматyју поражени од казахстанског Каирата са 2:1. Казахстански тим славио је истим резултатом и у првој утакмици те се с укупних 4:2 пласирао у друго претколо.

Сва три поготка постигнута су у финишу меча. Прво је Багарић поготком са 11 метара у 90. минути Широкобријежане довео у водство, али су домаћи изједначили само двије минуте касније голом Оразова. Коначан резултат поставио је Куат у трећој минути судијске надокнаде.

Преостала два бх. представника у Европској лиги, Зрињски и Радник такођер играју вечерас узвратне сусрете првог преткола. Зрињски ће у Мостару од 19 сати бранити три гола предности из првог меча против Академије Пандев, док Радник од 20.45 у Трнави игра против Спартака. Екипа из Бијељине из првог меча у Бањој Луци има два гола предности.