fbpx
Фудбал

Пораз Сарајева од БАТЕ Борисова, Ханџић сачувао наду за реванш

Off 5

Првак БиХ у фудбалу ФК Сарајево поражено је у првом мечу 3. преткола Еуропске лиге на зеничком стадиону Билино поље од бјелоруског првака БАТЕ Борисова с 1:2 (0:1).

Гости су у водство дошли већ у 19. минути, након продора по лијевој страни и асистенције Херваинеа Моукама за Дмитрија Бага који је сигурно погодио за 0:1.

Сарајево је након тога запријетило приземним шутем изван шеснаестерца Бењамина Татара у 25. минути, али је лопта замало отишла поред гола.

На убацивање Слободана Милановића у 35. минути, Харис Ханџић главом је шутирао са око седма метара, али је лопта отишла преко гола. Ханџић је и у 37. минути из још боље ситуације шутирао главом поред гола.

Поново је Ханџић  у 53. минути покушао са око осам метара искоса са лијеве стране, али је погодио спољни дио мреже гостујућег гола. Анел Хебибовић је у 66. минути добро шутирао са око 20 метара. Међутим, лопта је завршила поред десне стативе у корнеру.

Узвратио је у 68. минути капитен гостију Игор Стасевицх, чији је шут голман Сарајева Владан Ковачевић скренуо у корнер.

Гостима је у 71. минути досуђен пенал, јер је стопер Дарко Лазић рукама у свом шеснаестерцу зауставио Максима Скавyсха. Сигуран реализатор за водство БАТЕ Борисова од 0:2 био је асистент код првог гола- Мокуам.

Због поновљеног убацивања бакљи на терен те испаљивања топовских удара, делегат сусрета Тугомир Фрајман из Словеније и главни судија Алеxандре Боуцаут из Белгије, у 76. минути, као што су и најавили на крају 1. полувремена, прекинули су утакмицу и повукли играче у унутрашњост стадиона.

Услиједио је седмоминутни прекид и састанак, након којег су се актери вратили на терен па је утакмица настављена. Сарајево је у наставку заиграло пуно боље те преко Ханџића, којег је упослио резервиста Аладин Шишић, у 79. минути смањило резултат на 1:2.

Шишић је и у 84. минути добро центрирао, а голман гостију Антон Цхицхакан врховима прстију захватио лопту која се од пречке одбила у терен.

Велику прилику за поравнање Сарајево је имало у 87. минути, када је Геодон Гузина упослио Шишића, али он из близине није успио добро захватити лопту. Сарајево је до краја наставило с нападима, али се резултат није мијењао.

Мада је његово име било унесено у службени записник, Мерсудин Ахметовић ипак није могао почети утакмицу па је умјесто њега у почетном саставу Сарајева био Харис Ханџић, који је и постигао гол наде за Сарајево пред узврат у Бјелорусији.