fbpx
Фудбал

Ливерпулу први овосезонски УЕФА трофеј

Off 5
ISTANBUL, TURKEY - AUGUST 14: Liverpool team hold up the trophy as they celebrate winning the 2019 UEFA Super Cup after beating Chelsea 5-4 on penalties at Vodafone Park in Istanbul, Turkey on August 14, 2019. ( Metin Pala - Anadolu Agency )

Фудбалери Ливерпула освојили су трофеј Суперкупа Европе, након што су у Истанбулу бољим извођењем једанаестераца савладали екипу Челсија.

Актуелни освајачи УЕФА-иних Лиге првака и Европа лиге Ливерпул и Челси на стадиону Бешикташа “Водафон Арена” играли су меч Суперкупа Европе.

Занимљиво је да је правду на терену дијелила Францускиња Стефани Фрапар. То је први пут у хисторији да жена суди дуел мушких тимова у такмичењима Европске фудбалске федерације. Нјене помоћнице биле су Францускиња Мануела Ноколоси и Мишел О’Нил из Ирске. Улога четвртог судије припала је најбољем турском арбитру Кунејту Чакиру.

“Редси“ су имали нешто већу подршку с трибина и меч су отворили добром приликом Мухамеда Салаха. На другој страни је шансу имао нападач Челсија Педро који је на отварању меча погодио пречку.

Лондонски “плавци” су повели у 36. минуту. Гол је постигао Оливије Жиру након одличне акције и асистенције Кристијана Мате Пулишића.

Амерички фудбалер хрватских коријена Пулишић пет минута касније је постигао нови гол за Челси, али арбитрица Фрапар је оправдано досудила офсајд и резултат је остао непромијењен.

Тим с “Енфилда“ успио је већ на почетку другог полувремена изједначити на 1:1, а гол је након сјајне акције постигао Садио Мане.

Салах и Вирџил ван Дајк су у 75. минуту имали одличне прилике за потпуни резултатски преокрет, али голман Челсија Кепа Аризабалага је фантастичним реакцијама одбранио оба ударца.

Меч свеенглеског Суперкупа Европе у Истанбулу завршен је ремијем 1:1, па су играни и продужеци у којима се тражио бољи такмац.

Већ у петој минути првог продужетка фудбалери Ливерпула су одиграли добру акцију коју је голом за водство поново реализирао Садио Мане.

Водство Ливерпула трајало је свега шест минута, а онда је Жоржињо изједначио рутинском реализацијом пенала.

До краја продужетака мреже су мировале, па је побједник тражен извођењем удараца с 11 метара.

Више прибраности и спортске среће имали су фудбалери Ливерпула који су извођење једанаестераца ријешили у своју корист резултатом 5:4 и окитили се трофејем Суперкупа Европе.

Извор: Анадолија (АА)