fbpx
Рукомет

Извиђач одбранио наслов рукометног првака БиХ

Off 4

Рукометаши Извиђача постали су прваци Босне и Херцеговине другу годину за редом након што су у одлучујућој, трећој утакмици финалне серије у Лјубушком побиједили Борац м:тел 24:22.

У првом полувремену играло се гол за гол, а на одмор се отишло при резултати 11:11. У том ритму наставило се до средине другог полувремена када домаћи рукометаши бјеже на плус четири (21:17).

Бањалучани су минуту до краја смањили на минус два (24:22), али за нешто више није било ни времена ни снаге.

Најзаслужнији за побједу Извиђача били су вратар Јосип Квесић с 12 обрана и Домагој Алиловић са 6 голова. Код Борца први стријелац био је Владан Ђурђевић са 7 голова.

За клуб из Лјубушког то је трећи наслов првака БиХ у посљедње четири године, укупно шести.