fbpx
Фудбал

Жељезничар голом Крпића побиједио Зрињски

Off 5

Ногометаши Жељезничара побиједили су у Сарајеву екипу Зрињског са 1:0 у дерби сусрету трећег кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Стријелац јединог гола био је Сулејман Крпић у 59. минути.

Жељезничар је дошао до друге побједе у сезони којом се изједначио на врху табеле са Сарајевом и Челиком који имају такођер по седам бодова.

Сусрет је протекао у доминацији домаће екипе која је од прве минуте кренула офанзивно. Прву прилику Жељезничар је имао у 9. минути преко Асима Зеца који је изашао сам пред гол, али је голман гостујуће екипе добро интервенисао. Дамир Садиковић је у 24. минути покушао са седам метара са стране, али је и овај пут Солдо био на мјесту, као и седам минута касније када се у прилици поново нашао Зец.

Зрињски је једину шансу у првом дијелу имао у 42. минути преко бившег играча Жељезничара Ивана Чурјурића који је с ивице шеснаестерца шутирао прецизно по земљи, али је и голман Жељезничара показао своје квалитете.

Посљедњу прилику у првом полувремену у 44. минути је имао Садиковић који је шутирао са више од 25 метара, снажно али поред гола.

И у другом полувремену Жељезничар је наставио с нападима, а у 51. долази до нове прилике. Садиковић је шутирао с 15 метара, лопта се на путу до гола одбила од једног играча Зрињског и завршила тик поред стативе. Осам минута касније домаћи долазе до водства. Сулејман Крпић добро се снашао у гужви испред гола Зрињског и послао лопту у мрежу.

Након примљеног гола тренер Зрињског Хари Вукас све карте је бацио у напад убацујући у игру свог првог нападача Ирфана Хаџића, којег је одмарао након сусрета Европске лиге против Утрецхта. Управо је Хаџић имао велику прилику у 72. минути када је истрчао сам пред голмана Ерића који је одбранио његов шут.

Неколико минута касније узвратио је Жељезничар преко Сиповића који је, након центаршута Веселиновића, главом шутирао под пречку, а Солдо брани крајњим напором.

Зрињски је у финишу свим снагама кренуо у напад, али су домаћи успјели сачувати своју мрежу и доћи до побједе.