Tenis

Bašić u četvrtfinalu ATP turnira u Dohi

Off 123
Bh. teniser Mirza Bašić savladao je 36. igrača svijeta, Španca Felisijana Lopeza sa 2:0 (6:4, 7:6) i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dohi, vrijednog 1,28 miliona dolara.

Bašić je već u trećem gemu prvog seta uspio napraviti brejk, što je bilo dovoljno za osvajanje seta rezultatom 6:4.

Lopez i Bašić su u drugom setu uspješno držali svoje servise, bez brejk prilika, pa je pobjednika seta odlučio taj-brejk.

U taj-brejku se bolje snašao Mirza Bašić i slavio sa 7:6 i konačnih 2:0 u setovima.

Bh. teniser je trijumfom nad favoriziranim Lopezom, osmim nosiocem turnira u Dohi, potvrdio sjajnu formu na startu teniske sezone.

Bašić (138. ATP) će u četvrtfinalu Dohe igrati protiv Argentinca Gvida Pelje (Guido Pella), koji je danas savladao Stefana Travalju (Stefano Travaglia) iz Italije.