Nogomet

United i Arsenal remizirali 2:2 u sjajnom derbiju, Chelsea sve dalje od titule

Off 42
Fudbaleri Mančester Junajteda (Manchester United) i Arsenala igrali su neriješeno 2:2 u 15. kolu engleske Premijer lige.

Arsenal je dva puta vodio, preko Mustafija u 26. i Lakazeta (Lacazette) u 68. minuti, a Junajted se ekspresno vraćao golovima Marsijala (Martial) u 30. i Lingarda u 69. minuti susreta.

Utakmicu na Old Traffordu je obilježio i Španac na golu Junajteda David de Hea (De Gea) koji je direktan krivac za prvi gol Arsenala, da bi se potom iskupio u 71. minuti kada je odbranio “zicer” Obamejanga (Aubameyang) pri rezultatu 2:2.

Bh. reprezentativac i član Arsenala Sead Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.

Totenhem (Tottenham) je bez problema sa 3:1 pobijedio ekipu Sautemptona (Southampton) u Londonu, golovima Harija Kejna (Harry Kane), Lukasa (Lucas) i Heung-Min Sona. Počasni pogodak za goste postigao je Čarli Ostin (Charlie Austin) u sudijskoj nadoknadi.

Iznenađenje kola napravili su fudbaleri Vulverhemptona (Wolverhampton) koji su na svom terenu savladali Čelsi (Chelsea) sa 2:1 i udaljili londonski sastav od borbe za titulu.

“Plavci” su poveli u 18. minuti golom Loftus-Čika (Loftus-Cheek), ali tim Nune Espirita Santa uspijeva preokrenuti rezultat u svega četiri minute. Izjednačio je Himenez (Jimenez) u 59. minuti, a tri minute kasnije jedan od brojnih Portugalaca u redovima “Vukova” Diogo Žota (Jota) je pogodio za konačnih 2:1.

Liverpul (Liverpool) je poslije preokreta slavio na gostovanju kod Barnlija (Burnley) sa 3:1.

Nakon što su u prvom dijelu mreže mirovale, Kork (Cork) je u 54. minuti donio prednost domaćinu, ali su Milner, Firmino i Šaćiri preokrenuli za novi trijumf ekipe Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) i nastavak šampionske trke sa Mančester Sitijem (Manchester City).

Aktuelni prvak Siti je nakon 15. kola lider na tabeli sa 41 bodom, dva više od Liverpula.

Totenhem je sada treći sa 33 boda, dva više od Čelsija i Arsenala. Sa 23 boda prate ih Everton, Bornmut (Bournemouth) i Mančester Junajted.