Nogomet

Pet golova Čelsija u Kijevu za četvrtfinale EL, dalje prošli Napoli i Valensija

Off 22

Fudbaleri Čelsija plasirali su se večeras u četvrtfinale UEFA Evropske lige, a prolaz u narednu fazu takmičenja osigurali su i Napoli i Valensija.

Čelsi je večeras na gostovanju u Kijevu u revanš utakmici osmine finala deklasirao Dinamo sa 5:0, te tako ukupnim rezultatom 8:0 izborio plasman u četvrtfinale Evropske lige.

“Plavci” su u Kijevu slavili het-trikom Olivijea Žirua u 5, 33. i 59. minuti, te golovima Markosa Alonsa u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena i Kaluma Hadsona-Odoija u 78.

Napoli je na gostovanju kod Salzburga bio u prednosti, ali je na kraju izgubio sa 3:1.

Italijanski tim je i pored poraza izborio plasman među osam najboljih pošto je u prvoj utakmici na svom terenu slavio sa 3:0 i ukupnim rezultatom 4:3 došao do naredne faze.

Vodeći gol za “napolitance” postigao je Arkadijuš Milik u 14. minuti, da bi preokret Austrijancima donijeli Munas Dabur u 25, Fredrik Fuldbransdsen u 65. i Kristof Lajtgeb u 92 minuti.

Valensija je bila nadomak eliminacije, ali je u sudijskoj nadoknadi vremena uspjela da dođe do izjednačenja i konačnog ishoda od 1:1 protiv Krasnodara. U prvoj utakmici prošlog četvrtka Valensija je pobijedila ruski sastav rezultatom 2:1.

Krasnodar je poveo golom Magomed-Šapi Sulejmanova u 85. minuti, da bi u trećoj minutu sudijske nadoknade veliko slavlje španskoj ekipi donio Gonsalo Guedeš.

Žrijeb za utakmice četvrtfinala Evropske lige održaće se u petak od 13.00 u Nionu, nakon žrijebanja parova četvrtfinala Lige prvaka.