Nogomet

Napoli bolji od Empolija u meču sa tri penala

Off 16

Nogometaši Napolija pobijedili su danas u gostima Empoli rezultatom 3:2, u meču u kom su vodili 3:0 i u kom su ukupno dosuđena tri penala.

Napoli je mogao da povede već u sedmoj minuti, ali je Dris Mertens promašio penal.

Gosti su do vodstvaa došli u 19. minutu pogotkom Lorenca Insinjea u 19. minuti, da bi Mertens pet mintua kasnije povisio na 2:0. U 38. minuti dosuđen je novi penal za Napoli, koji je ovog puta izveo Insinje.

Empoli je u drugom poluvremenu postigao dva gola nakon prekida. Prvo se Omar El Kaduri iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca upisao u strijelce, da bi u 82. minuti Masimo Makarone iz penala smanjio na 3:2.

Empoli je u 89. minuti mogao postići izjednačenje, ali je udarac Makaronea bio izblokiran.

Napoli je trenutno drugi na tabeli, sa 63 boda, jednim više od Rome, koja večeras igra protiv Sasuola. Empoli je na 17. mjestu sa sedam bodova više od Palerma, koji ima meč manje.