Nogomet

Manchester City nastavio pobjednički niz

Off 7
Manchester City je došao do sedme uzastopne pobjede u engleskom Premiershipu, savladavši sinoć u gostima Watford sa 2:1.

Strijelci za City bili su Leroy Sane u 40. i Riyad Mahrez u 51. minuti, dok je gol za Watford postigao Abdoulaye Doucoure u 85. minuti.

U preostala tri susreta 15. kola igrana u utorak domaćini su upisali tri pobjede. Bournemouth je s 2:1 bio bolji od Huddersfielda, prekinuvši niz od četiri poraza. Brighton je rezultatom 3:1 pobijedio Crystal Palace, a istim rezultatom West Ham je savladao ekipu Cardiffa.

Na tabeli Premier lige vodeći Manchester City ima 41 bod, pet više od drugoplasiranog Liverpoola, koji danas gostuje kod Burnleyja.

Treći je Chelsea s 31 bodom, a četvrti Arsenal i petoplasirani Tottenham imaju po 30 bodova.