Košarka

Real pobijedio Fenerbahče u Istanbulu

Off 26
Košarkaši Real Madrida pobijedili su večeras u gostima Fenerbahče rezultatom 79:77 (10:17, 27:19, 25:25, 17:16) u derbi utakmici 15. kola Eurolige.

Real je loše počeo utakmicu, Fenerbahče je kontrolisao dešavanja na parketu u prvih deset minuta susreta, ali je ekipa Pabla Lasa u drugoj četvrtini pronašla ritam, pa je do poluvremena uspjela da dođe do preokreta.

U drugom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi u finišu Real uspio, najviše zahvaljujući nesportskoj greški Jana Veselog, da prelomi utakmicu i na kraju dođe do trijumfa. Ekipa Želja Obradovića imala je u posljednjim sekundama šansu da dođe do izjednačenja, ali Bredli Vonamejker nije pogodio za dva poena.

Madriđane je do pobjede predvodio Luka Dončić sa 20 poena, deset asistencija i osam skokova, dok su Felipe Rejes i Trej Tompkins postigli po 13.

U ekipi Fenera istakao se Vonamejker sa 20 poena, dok je Luiđi Datome postigao 12.

Fener i Real dijele šesto mjesto sa po devet pobjeda i šest poraza.