Košarka

Nurkić odličan u pobjedi Portlanda

Off 14
Portland (Portland Trail Blazers) je sinoć na svom terenu savladao Filadelfiju (Philadelphia 76ers) rezultatom 114:110, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić je postigao 21 poen.

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu tokom meča, a Filadelfija je u trećoj četvrtini imala prednost od 18 poena. Košarkaši Portlanda su sjajnom igrom u zadnjoj dionici stigli do preokreta i pobjede 114:110.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je za 28 minuta na parketu, upisao 21 poen i 12 skokova, čime je ostvario novi “double-double” učinak. U ekipi Filadelfije najbolji je bio Embid sa 29 poena.

Boston i Hjuston su odigrali triler utakmicu, a košarkaši Bostona su nadoknadili 26 poena zaostatka i slavili rezultatom 99:98. Utakmicu je u uzbudljivoj završnici odlučio Al Horford nakon Hardenovog faula u napadu.

Najefikasniji u timu Bostona bio je Irving sa 26, dok je Harden za Roketse upisao 34 poena.

Orlando Magic – Detroit Pistons 102:89
Boston Celtics – Houston Rockets 99:98
Milwaukee Bucks – Minnesota Timberwolves 102:96
San Antonio Spurs – New York Knicks 119:107
Portland Trail Blazers – Philadelphia 76ers 114:110