Košarka

NBA: Denver bolji od Dalasa, Klivlend zaustavio Vašington

Off 16

Košaraši Denvera pobijedili su na svom terenu Dalas sa 110:87 iako su igrali oslabljeni.

Denver je u noći izmedju ponedeljka i utorka igrao bez povredjenih Danila Galinarija i Emanuela Mudijeja, dok je Kenet Farid dobio dozvolu da ne igra iz ličnih razloga. Ekipu je do pobjede predvodio Vil Barton sa 31 poenom. Naš reprezentativac Jusuf Nurkić na terenu je proveo pet minuta i ubacio tri poena uz dva skokva.

Nagetsi su ovako zadržali prednost na osmom mjestu Zapada, posljednjem koje vodi u plej-of, sa pobjedom više od Portlanda.

Majami je u gostima savladao Minesotu sa 115:113 i tako ostvario svoju 11. uzastopnu pobjedu, kojom se približio borbi za plej-of na Istoku. Ekipu je do pobjede predvodio slovenački internacionalac Goran Dragić sa 33 poena, od čega je postigao sedam trojki, što mu je lični rekord karijere.

Detroit je kod kuće pobijedio Filadelfiju 113:96 i tako sačuvao osmo mjesto Istočne konferencije.

Memfis je na svom terenu pobijedio San Antonio sa 89:74, pošto je uspio goste da zadrži na najnižem broju poena u sezoni i prekinuo im seriju od tri uzastopne pobjede.

Spursi su igrali bez svog prvog strijelca Kavaja Lenarda, koji je povredjen. Memfis je to iskoristio i sredinom posljednje četvrtine stekao dvocifrenu prednost, koju je sačuvao do kraja. Ekipu su predvodili Mark Gasol i Zek Rendolf sa po 15 poena.

Ovo je bila utakmica sa dvojicom najstarijih igrača u NBA trenutno. Vins Karter iz Memfisa nedavno je napunio 40 godina, dok Manu Djinobili u junu puni 40. Karter je meč završio sa sedam poena, ali i nekoliko atraktivnih poteza, kao iz mladih dana, dok je Djinobili igrao 17 minuta i postigao 12 poena.

Najatraktivniji meč večeri odigran je u Vašingtonu, gde je gostujući Klivlend pobedio poslije produžetka 140:135. Prva zvezda Kavalirsa Lebron Džejms pogodio je trojku 0,3 sekunde prije kraja za produžetak meča koji je više ličio na plej-of duel nego na susret regularnog dijela sezone. Utakmica je bila puna promijena vodstva, oba tima su igrala u mini-serijama, a igrači su se često žalili na suđenje. Aktuelni šampion prekinuo je tako seriju Vizardsa od sedam uzastopnih pobjeda.

Džejms je meč završio sa 32 poena i ličnim rekordom karijere od 17 asistencija. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Lav sa 39 poena i 12 skokova. Kajri Irving postigao je 23 poena za pobjednike, dok je Tristan Tompson dodao 22 poena i 12 skokova.

Najefikasniji u Vašingtonu bio je Bredli Bil sa 41 poenom i osam asistencija. On je, međutim, promašio trojku pet sekundi prije kraja produžetka, kojom je njegov tim mogao da izjednači.