EYOF

Rezultati drugog takmičarskog dana EYOF-a 2019

Off 138
Nastavljaju se takmičenja na borilištima u okviru Evropskog omladinskog olimpijskog festivala EYOF 2019. Švicarska takmičarka Anja Weber osvojila je zlatnu medalju u ski trčanju (slobodna tehnika) na 5 kilometara, održanom na Igmanu. Švicarki je to druga osvojena medalja na EYOF-u 2019, nakon što je jučer slavila u utrci na 7,5 km.

Weber je danas osvojila prvo mjesto s rezultatom 14:51.5, u konkurenciji 81 djevojaka.

Drugo mjesto zauzela je Alena Baranova iz Rusije s vremenom 15:02.9, dok je treća kroz cilj prošla Njemica Helen Hoffman s vremenom 15:04.3.

BiH nije imala predstavnice u ovoj disciplini.

Završena je i utrka za muškarce na 7,5 km. Učestvovala su 92 takmičara, a BiH je imala četiri predstavnika.

Zlato je osvojio Norvežanin Moerk Martin Kirkeberg s vremenom 19:47.3, srebro je pripalo njegovom sunarodnjaku Edvardu Sandviku s vremenom 19:55.3, dok je treće mjesto osvojio Nufer Cla – Ursin iz Švedske, koji je kroz cilj prošao za 20:00.3.

Od bh. takmičara najbolji plasman imao je Đorđe Santrač koji je završio na 81. mjestu, Predrag Pantić je bio 86., Uroš Lalović 88., a Nikola Gavrilović 89.

Austrijancu Strumu zlato u slalomu, Kunovac 38.

Mladi austrijski alpski skijaš Joshua Strum osvojio je zlatnu medalju u slalomu na Evropskom omladinskom olimpijskom festivalu – EYOF.

Na takmičenju održanom na Jahorini, Strum je za 1,34 sekunde bio brži od od Italijana Manuela Plonera. Bronzane medalje su podijelili Norvežanin Oscar Zimmer i Austrijanac Lukas Feurstein sa po 1,37 sekundi zaostatka.

Od četvorice bosanskohercegovačkih predstavnika najbolji je bio Harun Kunovac na 38. mjestu, sa 13,90 sekundi zaostatka za pobjednikom. Prvi utrku nisu završili Strahinja Arnaut i Salih Hasanbegović,a drugu Kemal Karić.

Hokejaši Rusije deklasirali Švicarsku

Reprezentacija Rusije pobijedila je danas u dvorani “Juan Antonio Samaranch” – Zetra selekciju Švicarske sa 7:1 (2:1, 3:0, 2:0), u meču drugog kola B-grupe turnira u hokeju na ledu na Evropskom omladinskom olimpijskom festivalu.

Bila je to prva pobjeda mladih ruskih hokejaša, nakon sinoćnjeg remija sa selekcijom Češke.

Dva gola za Rusiju postigao je Husnutdinov, dok su se po jednom u strijelce upisali Hristanov, Pašin, Didkovski, Ponomarev i Kohanin. Jedini gol za Švicarsku postigao je Robin.

U drugom kolu u okviru grupe A večeras od 19.30 igraju Slovačka i Bjelorusija. Slovaci su u prvom kolu u ponedjeljak poraženi od Finske (2:1), dok će Bjelorusima ovo biti prvi nastup.

EYOF: Rusnakova i Krzeminski osvojili zlatne medalje u short tracku na 500 m

Drugog takmičarskog dana na Evropskom omladinskom olimpijskom festivalu u Sarajevu i Istočnom Sarajevo, u dvorani “Mirza Delibašić” KSC Skenderija su održana takmičenja u brzom klizanju na 500 m, za momke i djevojke.

Zlatnu medalju u ženskoj konkurenciji osvojila je Petra Rusnakova iz Slovačke (44.804), srebro je također pripalo Slovakinji Luciji Filipovoj (45.045), dok je treće mjesto osvojila Magdalena Zych iz Poljske s vremenom 45.157.

U muškoj konkurenciji zlato je pripalo Poljaku Mateuszu Krzeminskom s vremenom 42.446, srebro je osvojio Furkan Akar iz Turske (42.577), dok je bronza pripala Mađaru Balaszu Bontovicsu (54.129).

Na takmičenju u karlingu Velika Britanija je u okviru grupe A pobijedila Dansku 7:3.

U grupi B Rusija je nadigrala Češku sa 7:2, dok je u grupi C Mađarska savladala selekciju Turske rezultatom 6:2.