EYOF

Pobjednici takmičenja na EYOF 2019

Off 122
Danas su počela takmičenja na Evropskom omladinskom olimpijskom festivalu EYOF 2019 koji se održava u Sarajevu i Istočnom Sarajevu. Na Jahorini je održana trka slaloma za djevojke, a prvo mjesto je osvojila Magdalena Egger iz Austrije, javlja reporter Marko Tešanović.

Druga je kroz cilj prošla Francuskinja Marija Lamur, dok je bronzanu medalju osvojila Ana Brin Markazet iz Norveške.

Zbog vremenskih neprilika na Jahorini druga vožnja slaloma za djevojke je kasnila više od sat vremena.

Sva takmičenja na Bjelašnici u okviru EYOF-a, planirana za danas, odgođena su za sutra zbog nevremena.

Jahorina, 11.2.2019, slalom – djevojke:

1. Magdalena Egger (Austrija)
2. Marija Lamur (Francuska)
3. Ana Brin Markazet (Norveška)

Zlata u brzom klizanju za Italiju i Mađarsku

Prvog dana EYOF-a 2019. danas su u dvorani “Mirza Delibašić” Skenderija podijeljene prve medalje u brzom klizanju (short track) u disciplinama 1.500 m u obje konkurencije.

Kod djevojaka zlatnu medalju je osvojila Italijanka Elisa Confortila s vremenom 2:39.258, srebro je pripalo Slovakinji Petri Rusnakovoj, dok je bronzano odličje osvojila Holanđanka Michelle Velzeboer.

U konkurenciji klizača titulu je osvojio Mađar Attila Talabos, s vremenom 2:24.975, drugi je bio Rus Vladimir Balbkekov (2:25.074), a treći Furkan Akar iz Turska (2:25.331).

U nastavku programa takmičenja u brzom klizanju danas će se održati kvalifikacije u mješovitim štafetama na 3.000 m.
Sutra su na programu utrke na 500 m u obje konkurencije (od 10.05 do 12.26 sati), te polufinalne utrke na 3.000 m (od 12.26 do 13.30 sati).

Dvije medalje za Švicarsku u skijaškom trčanju za djevojke

Švicarka Anja Weber osvojila je zlatnu medalju u skijaškom trčanju na 7,5 kilometara, koje je danas održano na Velikom polju na Igmanu u okviru Evropskog omladinskog olimpijskog festivala EYOF u Sarajevu i Istočnom Sarajevu.

Weber je do zlata došla s vremenom 25,22.5, a drugo mjesto osvojila je njena sunarodnjakinja Nadja Kaelin, koja je razdaljinu prešla u vremenu 25,52.0.

Treća je bila Poljakinja Monika Skinder s vremenom 26,10.9.

BiH nije imala predstavnice u ovoj disciplini.

U Zetri počeo turnir u hokeju na ledu

Prvog takmičarskog dana Evropskog olimpijskog festivala mladih počeo je turnir za hokejaše.

U prvom kolu turnira koji se održava u dvorani “Juan Antonio Samaranch” – Zetra reprezentacija Finske pobijedila je Slovačku sa 2:1 (2:0, 0:0, 0:1). Golove za Finsku postigli su Liukas i Korkalainen, dok je strijelac za Slovačku bio Petras.

Turnir se nastavlja večeras od 19.30 sati susretom između Češke i Rusije.

Takmičenje u karlingu je počelo danas u dvorani Peki na Palama. Prvog dana na rasporedu je 12 susreta.