fbpx
Nogomet, Sport, Vijesti

Sarajevo pobijedilo Velež rezultatom 2:1

Off 70

Fudbaleri Sarajeva večeras su na stadionu Asim Ferhatović-Hase ugostili Velež u susretu šestog kola Premijer lige BiH i pobijedili rezultatom 2:1.

Iako su igrali po nevremenu, oba kluba imala su izuzetnu podršku navijača. U 26. minuti gosti stižu do vođstva. Brandao šutira sa distance iz naizgled bezopasne situacije, a Kovačević, umjesto da uhvati loptu, skreće je u svoju mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena Sarajevo golom Šerbečića dolazi do izjednačenja, a već u 61. minuti Haris Handžić odličnim udarcem zatresao je mrežu gostiju i povisio na 2:1.

Ovo je treća uzastopna pobjeda Sarajeva i klub je trenutno na prvom mjesto tabele s dva boda više od Željezničara. Velež ostaje na pretposljednjoj poziciji.