fbpx
Nogomet

Remi Dortmunda, poraz Bayerna u Leverkusenu

Off 25
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su danas u Frankfurtu neriješeno 1:1 sa Ajntrahtom, u utakmici 20. kola Bundeslige.

Borusija je povela u 22. minuti golom Marka Rojsa, a izjednačio je srbijanski fudbaler Luka Jović u 36. minuti. Jović je postigao 14. gol u prvenstvu i prvi je na listi strijelaca Bundeslige. Iza njega je Rojs sa 13 golova, a treći je Robert Levandovski iz Bajerna sa 12.

Borusija je prekinula niz od tri pobjede, ali je i dalje na čelu tabele sa 49 bodova, sedam više od Bajerna iz Minhena, koji je u Leverkuzenu izgubio od Bajera sa 1:3. Ajntraht je vezao drugi remi i peti je na tabeli sa 32 boda.

Bajern je pretrpio četvrti poraz u sezoni. Ekipa Nike Kovača povela je u 41. minuti golom Leona Gorecke, a Bajer je preokrenuo golovima Leona Bejlija u 53. i Kevina Folanda u 63. minuti. Pobjedu domaćem sastavu osigurao je Lukas Alario u 87. minuti.

Aktuelni prvak Njemačke je prekinuo pobjednički niz i zaostaje sedam bodova za Borusijom, dok je Bajer vezao dvije pobjede i zauzima sedmo mjesto sa 30 bodova.

Fudbaleri Volfsburga pobijedili su Hertu u Berlinu sa 1:0, golom Vauta Veghorsta u 65. minuti.

Volfsburg je šesti na tabeli sa 31 bodom, a Herta je deveta sa tri boda manje.

Hofenhajm je remizirao 1:1 sa Fortunom, a istim rezultatom završena je utakmica Nirnberga i Verdera iz Bremena.