fbpx
Nogomet

PSG prekinuo Solskjaerov niz nepobjedivosti, Roma bolja od Porta

Off 59
Fudbaleri Pariz Sen Žermena pobijedili su večeras u gostima Mančester Junajted sa 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Ekipa Tomasa Tuhela je nanijela prvi poraz Junajtedu otkako ovaj tim sa klupe predvodi norveški stručnjak Ole Gunar Solskjer.

PSG je do pobjede došao sredinom drugog poluvremena golovima Presnela Kimpembea u 53. minuti i Kilijana Mbapea u 60. minuti.

Parižani su poveli u 53. minuti nakon što je Anhel Di Marija izveo korner sa desne strane, a na drugoj stativi Kimpembe preciznim udarcem sa nekoliko metara savladao Davida De Heu.

Novi “šok” za domaću publiku i igrače uslijedio je sedam minuta kasnije, a ovaj put je Di Marija dubinskom loptom pronašao Mbapea koji je pobjegao sporoj odbrani Junajteda i savladao De Heu.

PSG je do kraja mogao doći i do trećeg gola, ali je De Hea u nekoliko navrata dobro intervenisao.

Domaći su meč završili s desetoricom igrača, nakon što je Pol Pogba u 90. minuti dobio drugi žuti karton.

Ole Gunar Solskjer je večeras doživio prvi poraz kao trener Mančester Junajteda nakon što je u prethodnih jedanaest utakmica ostvario deset pobjeda uz jedan remi.

Revanš utakmica osmine finala PSG – Mančester Junajted igraće se 6. marta u Parizu.

Minimalna prednost Rome uoči revanša u Portu

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras u Rimu ekipu Porta sa 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Junak trijumfa rimskog sastava bio je mladi Nikolo Zaniolo sa dva pogotka, dok je strijelac jedinog gola za Porto bio Adrijan Lopez.

Devetnaestogodišnji Zaniolo je večeras postao najmlađi italijanski fudbaler koji je postigao dva gola na jednoj utakmici Lige prvaka.

Roma je pred svojim navijačima tokom većeg dijela meča bila bolji rival. U prvom poluvremenu je bh. reprezentativac Edin Džeko bio najbliži golu kada je u 38. minuti pogodio stativu.

Početak drugog dijela u potpunosti je pripao rimskom klubu, a to je donijelo rezultat u 70. minuti. Džeko je s lijevog boka iskontrolisao jednu tešku loptu i proigrao Zaniola koji je šutem po zemlji savladao Ikera Kasiljasa.

Samo šest minuta kasnije poslije kontranapada Roma je udvostručila prednost. Džeko je šutirao sa oko 18 metara, ali je ponovo pogodio stativu, a lopta se odbila do usamljenog Zaniola koji je bez problema savladao Kasiljasa.

Adrijan Silva je u 79. minuti smanjio zaostatak i ostavio Porto u igri uoči revanša u Portugalu 6. marta.