fbpx
Nogomet

Premiership: Novi poraz Manchester Uniteda, Mourinho pred otkazom

Off 42
Fudbaleri Vest Hema (West Ham) pobijedili su danas Mančester Junajted (Manchester United) sa 3:1 u prvoj utakmici sedmog kola engleske Premijer lige.

Ekipa Mančester Junajteda upisala je tako treći poraz u prvenstvu, što je njihov najgori start sezone od 1990. godine, pa se u medijima ponovo pokreće priča oko sudbine trenera Žozea Murinja (Jose Mourinho) na klupi “crvenih đavola”.

Vest Hem je poveo golom Andersona u petoj minuti, a prednost su povećali autogolom Lindelofa u 43. minuti.

U drugom poluvremenu Junajted je jurio rezultat, a u 71. minuti uspjeli su da smanje zaostatak pogotkom Rašforda, ali je Arnautović tri minuta kasnije postavio konačan rezultat i donio Vest Hemu drugi trijumf u ovoj sezoni.

Mančester Junajted je na osmom mjestu sa 10 bodova, dok je Vest Hem dvanaesti sa sedam.