fbpx
Nogomet

Poraz Širokog od Kairata u prvom meču kvalifikacija za EL

Off 29

U prvom susretu kvalifikacija za Europsku ligu kazahstanski Kairat pobijedio je Široki Brijeg na Pecari rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nogometaši Širokog imali su dosta problema s agresivnim i rastrčanim Kazahstancima koji su visokim presingom ometali organizaciju igre Širokog.

Nogometaši Kairata nisu bili previše opasni u napadu sve do 29. minute kada je Baujržan Islamkhan dugačkom loptom sa svoje polovice iz igre izbacio kompletnu obranu Širokoga i u priliku gurnuo Habiba Esola, koji je u situaciji jedan na jedan s golmanom pogodio za vodstvo gostiju.

Taj rezultat na semaforu je stajao samo pet minuta, a onda je u 34. minuti Ivan Enin odličnim udarcem s ruba kaznenog udarca pogodio malu mrežicu gola gostiju za 1:1.

U nastavku prvi je zaprijetio Široki, i to preko Matea Marića koji je u 51. minuti pucao malo iznad gola gostiju no u 58. gosti su poveli 2:1. Strijelac je ponovno bio Islamkhan, koji se u gužvi nakon slobodnog udarca najbolje snašao i gurnuo loptu u gol iz neposredne blizine.

U 66. minuti blizu izjednačenja bio je Toni Jović, ali je njegov šut ispod grede iščupao gostujući vratar. Dvije minute kasnije Široki je imao još jednu solidnu šansu. Josip Kvesić šutirao je s 15 metara, ali njegov udarac na gol-crti zaustavio je jedan obrambeni igrač Kairata.

U samom finišu utakmice domaći nogometaši propustili su još tri dobre prilike. Prvo je u 85. minuti Zvonimir Vukoja pucao ravno u vratara, nakon što ga je u šesnaestercu sjajno proigrao Bagarić.

U 88. Bernardo Matić je nakon kornera šutirao pored gola, a u sudačkoj nadoknadi Jurilj je s 20-ak metara za malo bio neprecizan.

Široki će tako imati težak zadatak nadoknaditi zaostatak u uzvratu koji se igra za sedam dana u Almatiju, u Kazahstanu, prenosi Fena.