Nogomet, Sport, Svijet

Ovo su svi predsjednici FIFA-e otkako postoji

Off 18
Ilustracija

Svjetska krovna nogometna organizacija FIFA imala je do sada ukupno 10 predsjednika u 115 godina postojanja.

Prosječno, svaki predsjednik se na funkciji zadržao 11 i pol godina, no ima tu i nekoliko oscilacija. Primjerice, Francuz Jules Rimet bio je na čelu FIFA-e 33 godine (1921. – 1954.), a njegov nasljednik Rodolphe William iz Belgije na ovoj poziciji se zadržao samo godinu dana (1954.-1955.).

Također, najpoznatiji predsjednik ove organizacije u čijem je mandatu nogomet doživio jednu potpuno novu dimenziju je Joseph Blatter, a on je na čelu FIFA-e proveo 17 godina (1998.-2015.) dok je njegov kolega iz Kameruna Issa Hayatou predsjedao ovom organizacijom, doduše privremeno, samo godinu dana (2015.-2016.).

Joao Havelange iz Brazila rukovodio je FIFA-om čak 24 godine (1974.-1998.) i bio je na ovoj poziciji čak sedam World Cupova.

U nastavku pogledajte popis svih predsjednika od 1904. do danas.

Robert Guerin (Francuska) 1904.-1906.

Daniel Burley Woolfall (Engleska) 1906.-1918.

Jules Rimet (Francuska) 1921.-1954.

Rodolphe William (Belgija) 1954.-1955.

Seeldrayers Arthur Drewry (Engleska) 1955.-1961.

Sir Stanley Rous (Engleska) 1961.-1974.

Joao Havelange (Brazil) 1974.-1998.

Joseph Blatter (Švivcarska) 1998.-2015.

Issa Hayatou (privremeni predsjednik/Kamerun) 2015.-.2016.

Gianni Infantino (Švicarska) 2016.-?

Related Posts