fbpx
Nogomet

Kraj utakmice, Italija-BiH 2:1

Off 967

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Torinu izgubila protiv Italije u utakmici 4. kola grupe ”J” kvalifikacija za EURO 2020.

Tok utakmice Italija – BiH pratite uživo na portalu bhrt.ba:
  • 90. minuta, žuti karton za Džeku
  • 86. minut Italija vodi 2:1, strijelac je Verratti

• Italijani nakon izjednačenja nisu uspjeli stvoriti pravu priliku
  • Džeko prolazi odbranu Italije i šutira na pet metara od gola, ali lopta pogađa Sarića koji je ležao na travi (59. minut)
  • Redaju se šanse pred golom Italije, Sirigu uz krajnji napor brani šut Višće za novi korner našeg tima
  • Velika šansa za Sarića u 55. minuti, lopta tik uz lijevu stativu
  • 49. minut 1:1, strijelac Insigne

• Velika šansa za Bešića u 47. minuti
  • Počelo drugo poluvrijeme

• Poluvrijeme u Torinu. BiH golom Edina Džeke krunisala odličnu igru za vodstvo 1:0 poslije prvih 45 minuta.
  • 42′ Prva velika šansa za Italiju. Sjajna odbrana Šehića koji loptu skreće u korner nakon šuta Quagliarelle.
  • 40′: Italijani ovo nisu očekivali. BiH dominira usred Torina nad favoriziranim “azzurrima” koji su još bez prave šanse. Grčka u Atini gubi od Armenije 0:2 poslije 40 minuta igre.
  • 33′: GOL! Edin Džeko dovodi BiH u vodstvo 1:0.

• 26′: Dominacija BiH na stadionu Juventusa u prvom poluvremenu. Bešićev šut je otišao pored lijeve stative domaćeg čuvara mreže.
  • 23′: Prvi udarac “Zmajeva” u okvir gola Italije. Todorović je pokušao sa oko 25 metara, ali Sirigu brani.
  • Sjajna igra bh. tima u prvih 20 minuta. Todorović je stvorio novu priliku i ubacio u peterac gdje Džeko nije uspio zahvatiti loptu.
  • Velika šansa za BiH u 18. minuti. Višća nije iskoristio stopostotnu šansu nakon asistencije Džeke.
  • 14′ – Jorginho je prvi igrač koji je zapisan u bilježnicu sudije Fernandeza.
  • Italijani izvode prvi korner u 13. minuti, ali nema opasnosti za našeg golmana Šehića.
  • Bez ozbiljnih prilika u prvih 10 minuta dvoboja u Torinu.
  • 4′: Prvi korner za BiH izvodi Miralem Pjanić.
  • 20:45 –  Počela je utakmica na “Allianz” stadionu u Torinu.
  • 20:40 – U toku je intoniranje himni Bosne i Hercegovine i Italije. Glavni sudija je Španac Javier Estrada Fernandez, a pomoćnici su Javier Rodriguez i Teodor Sobrino.

Selektori reprezentacija BiH i Italije Robert Prosinečki i Roberto Mancini odabrali su početne sastave za večerašnju utakmicu na “Allianz” stadionu.

U našem timu su tri promjene u odnosu na meč protiv Finske u Tampereu (0:2). Miralem Pjanić, Darko Todorović i Amer Gojak zauzeli su mjesto u prvih jedanaest umjesto Tonija Šunjića, Gojka Cimirota i Harisa Duljevića.

BiH će igrati u sastavu: Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Ćivić, Bešić, Sarić, Pjanić, Gojak, Višća i Džeko.

Za Italiju će na teren istrčati: Sirigu, Mancini, Bonucci, Chiellini, Emerson, Barella, Joginho, Veratti, Bernardeschi, Insigne, Quagliarella.

Pogledajte malo atmosfere na fotografijama Agencije Andolija:

U istom terminu Grčka će dočekati Armeniju, dok Finci gostuju selekciji Lihtenštajna.

Poslije tri odigrana kola Italija je prva na tabeli kvalifikacione grupe ”J” sa maksimalnih devet bodova. Slijede Finska sa šest, BiH i Grčka sa po četiri, Armenija tri, te Lihtenštajn bez bodova.