Rukomet, Sport, Vijesti

BiH na korak do Eura, uništili Finsku u Tuzli s 31:19!

Off 433

Rukometna reprezentacija BiH razbila je Finsku (31:19) u dvorani Mejdan u Tuzli gdje je igrala uzvratnu utakmicu kvalifikacija za europsko prvenstvo 2020. godine protiv Finske.

Ovom pobjedom, izabranici bilala Šumana su skoro sigurni putnici ne Euro!

ATMOSFERA NA KRAJU UTAKMICE

Zmajevi su pred oko 4.000 domaćih navijača vodili od samog početka, a Finci su držali priključak samo u prvih desetak minuta.

BiH se na krilima Nikole Prce u samom početku maknula na čak četiri gola prednosti što je bila uvertira za fantastičan nastavak.

Malo je utakmica usporila, a onda su Zmajevi na krilima Prce i Terzića otišli na čak +6!

I u nastavku susreta BiH je dominirala, a 15 minuta prije kraja utakmice bilo je čak devet golova prednosti za Zmajeve.

Igračem utakmice proglašen je Hamidović, a bio je i najstrijelac bg. ekipe.

U drugoj utakmici naše grupe Češka je ostvarila pobjedu u Bjelorusiji rezultatom 26:24.

Češka i BiH nakon današnjih pobjeda dijele prvo mjesto ljestvice s po tri trijumfa i jednim porazom. Bjelorusija je treća s dvije pobjede, dok je Finska na posljednjem mjestu i bez bodova.

Za plasman na Euro Zmajevima treba još jedna pobjeda, a moguće je da će biti dovoljan i bod.

Na Euro prvenstvo će se plasirati po dvije najbolje plasirane ekipe iz grupe te četiri najbolje trećeplasirane, a nakon utakmice je trener bh. ekipe kazao kako se ne želi zadovoljiti trećim, nego cilja na prvo mjesto!

Rezultati by SofaScore

TIJEK UTAKMICE:

• Dino Hamidović igrač utakmice! Navijači skandiraju!
  • KRAAAAAAAAAAAAAAAAAJ 31:19, i Predragović se upisao u strijelce prekrasnim pogotkom.

POGLEDAJTE GOLČINU PREDRAGOVIĆA ZA UPEČATLJIVI KRAJ!

• Grahovac skupio pet obrana!
  • 57′ – Prvi gol Toromanovića
  • 56′ – Forss postiže drugi pogodak. Navijači Zmajeva već slave!
  • 55′ – Odmah pogodak naše ekipe, pet minuta prije kraja imamo prednost od deset golova!
  • 54′ – Nova obrana Grahovca, naši igrači mirni. Tajmaut traži izbornik BiH Bilal Šuman.
  • 53′ Hamidović pogodio prečku, pobjeda BiH sve više izvjesna!
  • 53′ Napad Finske, ruke sudaca u zraku, Finci smanjili na 26:17.
  • 51′ PLUUUUUUUUUUUUS DEST! Peti gol Dine Hamidovića! Najbolji strijelac do sada, Burić i Marić imaju po 4 gola, 26:16, tribine gore!
  • 50′ Herceg preko gola, blic odgovor Finaca, prva obrana našeg Nebojše Grahovca pa odmah još jedna!
  • 49′ Treći gol Malinovića, 25. gol za BiH! Prilika Mandiću u obrani, pošteđuju se ‘veterani’
  • 48′ Taminen smanjio iz sedmerca, Šuman izmiksao postavu, Herceg i Grahovac u igri
  • 45′ Fince zaustavlja prečka, Hamidović zabija peti gol i vodi Zmajeve na +9!

Pogledajte golčinu Hamidovića!

• 41′ Deseta obrana Burića, mogao bi i Grahovac na gol, tajmaut za Fince.
  • 40′ Pogađa Haseljić, 22:14! BiH razvaljuje na Mejdanu, trener odmara Nikolu Prcu.
  • 39′ Taminen smanjio, 21:14
  • 38′ Haseljić promašio i dobio pljesak
  • 38′ Malinović postiže drugi pogodak, 21:13, opet smo na +8

POGLEDAJTE GOLĆINU MALINOVIĆA!

• 37′ Sedmerac za BiH, 20:12, sve ide željenim tijekom, BiH potvrdila kvalitetu! Finci smanjili.
  • 36′ Finci smanjuju rezultat, naši pogađaju prečku
  • 34′ PUBLIKA LUDUJE BiH ima +7, a naš golman 9 obrana! 19-11 za Zmajeve!

POGLEDAJTE MINISTRA OBRANE KAKO INTERVENIRA

• 33′ Prvi gol Perića u ovojutakmici: 18-11 za BiH!
  • 32′ Terzić je promašio
  • 31′ Odlično otvaranje Terzića! BiH ulazi u drugo poluvrijeme na odličan način, Finci odgovaraju brzo!
  • POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

• KRAJ PRVOG POLUVREMENA16:10 za Zmajeve!

• 29′ Prce je odlučio totalno se raspištoljiti! Četvrti pogodak 15:9 za BIH!
  • 28′ BiH je sjajna! Imamo 14:9!!!!

POGLEDAJTE BURIĆEVU GOLČINU

• 27′ Drugi pogodak Dine Amidovića, Mekel nemoćan, BiH kompletna, 13:9!
  • 26′ Finci zabijaju iz sedam metara. Temutaminen precizan! 12:9
  • TERZIĆ dvije minute! Drugo isključenje Zmajeva!

POGLEDAJTE TERZIĆEVU GOLČINU!

• 25′ Terzić postiže golčinu, BiH ima 12:8!
  • Prvi pogodak Enesa Keškića u dresu Zmajeva! 11:8!
  • 22′ – Sundberg je zaradio isključenje.
  • 21′ Dobra atmosfera u publici

Publika je vesela

• 20′ Hamidović postiže prvi pogodak u današnjem meču, opet imamo četiri pogotka prednosti. U narednom napadu Finci su izigrali našu odbranu i postigli pogodak. (10:7).
  • 20′ Žuti za Perzića! Povukao finskog pivota. BiH vodi 10:6! Marko Panjić najefikasniji Zmaj.
  • PETA obrana Benjamina Burića! MINISTAR OBRANEEEEEEEE!!!!!!!!
  • 18‘ Izabranici Bilala Šumana imaju 9:6!
  • Publika je u transu i skandira podršku Zmajevima!
  • 15′ – Burić pogađa, ali i Finci odmah na drugoj strani uzvraćaju. Prednost od 9:6 za naš tim.
  • 13′ – Serija našeg tima, Panić sada postiže pogodak i donosi prednost od četiri pogotka, ali Finci su odmah uzvratili.
  • 12′ – Novi gol Nikole Prcea koji opet igra sjajnu utakmicu. Najveća prednost našeg tima u ovom meču.
  • 11′ – Prce postiže novi pogodak i opet donosi prednost od dva pogotka našoj selekciji.
  • Benjamin Burić postiže pogodak preko čitavog terena! Finci su igrali bez golmana. U narednom napadu Finci su smanjili na 5:4.
  • 8′ – Žuti karton za Burića.
  • 8′ – Nikola Prce postiže pogodak za BiH i diže publiku na noge
  • 8′ Žuti karton za Burića.
  • 8′ – Nikola Prce postiže pogodak za BiH i diže publiku na noge.
  • 6′ – Treći pogodak Finske u današnjem meču za vodstvo od 3:2.
  • 5′ – Panić postiže pogodak i donosi poravnanje našoj selekciji. Velika podrška s tribina za izabranike Bilala Šumana.
  • 3′ – Finci stižu do poravnanja, a naši igrači su nakon toga brzo izgubili loptu, nakon čega smo kažnjeni i gosti stižu u prvo vodstvo.
  • 2′ – Prvi pogodak na današnjem meču postižu naši igrači. 1:0 za BiH
  • Intoniranje himni je u tijeku!

Atmosfera uoči utakmice – završni trening

Reakcije na prošlu utakmicu pročitajte u nastavku:

Nakon pobjede minule srijede u gradu Vantaa, naši igrači i stručni štab očekuju i drugi trijumf, čime bi napravili veliki korak ka prvom nastupu na prvenstvu starog kontinenta.

“Utakmica u Finskoj bila je tek prvo poluvrijeme, a drugo će biti u Mejdanu. Osvojili smo dva boda, očekujemo još dva danas. Prva utakmica je bila izuzetno teška, više psihološki nego fizički. Finci su nas dobro namučili, ali je bitno da smo ostvarili pobjedu”, rekao je selektor Bilal Šuman.

Naglasio je da očekuje ponovo rastrčane Fince, ali da je kvalitet, ipak, na našoj strani, a očekuje i podršku iz publike.

“Vidjeli ste da puno trče, bez obzira da li vodili ili gubili, oni jednostavno tako igraju. I danas će sigurno dati sve od sebe da nas ugroze. Znali su kazniti naše pogreške, tako da treba igrati vrlo ozbiljno. Što se tiče igračkog kadra, povrijeđen je Tomislav Nuić. Njegov nastup je upitan, a umjesto njega vjerovatno će priliku dobiti Enes Keškić”, najavio je selektor.

Pobjedu očekuje i Nikola Prce, koji je s deset golova bio prvo ime naše reprezentacije u prvoj utakmici.

“U Finskoj smo sve, uglavnom, držali pod našom kontrolom. I kada smo vodili i kada smo gubili. Očekujem pobjedu, jer sve drugo bio bi neuspjeh. S novim bodovima konačno ćemo otići na evropsko prvenstvo”, kazao je Prce.

Pobjeda je veliki korak ka plasmanu na EP 2020. godine, smatra i kapiten reprezentacije Mirsad Terzić.

“U Finskoj smo ozbiljno shvatili protivnika i osvojili smo bodove. Isti pristup moramo imati i u ovoj utakmici. Nema se šta puno reći, očekujem bodove za korak bliže evropskom prvenstvu”, naglasio je Terzić.

Utakmica Bosna i Hercegovina – Finska igra se danas u velikoj dvorani Mejdana od 17 časova.

U drugoj utakmici 4. kola grupe 5 u Minsku igraju Bjelorusija – Češka.

Trenutni poredak na tabeli grupe 5: Češka, Bjelorusija i BiH po 4 boda, dok je Finska bez bodova.