Nogomet

Arsenal pobijedio Watford za četvrto mjesto u Premiershipu

Off 14
Foto : DAVID KLEIN

Fudbaleri Arsenala pobijedili su u gostima Votford sa 1:0 u posljednjoj utakmici 34. kola engleske Premijer lige.

Arsenal je do jedinog gola na utakmici došao u 10. minuti kada je golman Votforda Ben Foster nakon jedne povratne lopte oklijevao da ispuca, Pjer Emerik Obamejang je dotrčao, postavio nogu i iskoristio njegovu nesmotrenost.

Samo minutu kasnije Votford je ostao s igračem manje na terenu, nakon što je kapiten domaćih Troj Dini u jednom duelu laktom u glavu udario Lukasa Toreiru, a sudija Kreg Povson pokazao direktan crveni karton.

U nastavku susreta Arsenal je imao par solidnih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Arsenal je nakon ovog trijumfa ponovo odsjeo na četvrtoj poziciji na tabeli sa 66 bodova, koliko ima i petoplasirani Čelsi, dok je Votford deseti sa 46.